Rise Online World Sıkça Sorulan Sorular

Alfa testleriyle ilgili başvuruculara ne zaman ve nasıl bilgilendirme yapılacak?

Alfa testleri başlamadan başvuruculara e-mail ile gerekli bilgilendirme yapılacaktır. (RiseOnlineWorld.com dışında gelen maillere ve resmi kanallar dışındaki bilgilendirmelere itibar etmeyiniz)

Alfa testleri için tekrar kayıt açılacak mı?

Alfa testi kayıtları şu an için tamamlanmış olup, aksi belirtilmediği takdirde tekrar açılması gündemde değildir.

Oyun resmi olarak ne zaman çıkar?

MMORPG gibi çok kapsamlı oyunlarda net bir tarih vermek çok zordur ve pek akıllıca değildir. Bugün en büyük stüdyolar bile çıkış tarihi verip daha sonra ertelemek zorunda kalabiliyorlar. 2 ay içinde alfa testleri yapılacak. Geri bildirimlere göre yine kapalı beta, beta ve resmi açılış yapılacaktır. Her halükarda 2020 yılında bu harika oyun deneyimini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Oyun Free to Play mi?

Evet, oyun tamamen ücretsiz indirilerek oynanabilecek. Bunun yanı sıra oyun içi mağaza sistemi de olacak ancak para harcayan oyuncu ile harcamayan arasındaki farkı minimum düzeyde tutmak için uğraşacağız.

Oyun Steam’da veya Epic Games Store’da olacak mı?

Şu an için bu konuda bir planımız yok sadece oyunu geliştirmek için çalışıyoruz. Bu konuda daha net açıklamalar ancak ilerleyen aşamalarda yapılabilecektir.

Oyun hangi dilde olacak?

Global olarak piyasaya süreceğimiz için ilk aşamada İngilizce olacak. Ardından kısa sürede Türkçe dili ve zamanla diğer yaygın diller eklenecektir.

Sistem Gereksinimleri nedir?

Testler ve optimizasyonlar devam ediyor. Çok yakında minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini paylaşacağız.

Videoda bazı oyunlardan esintiler sezdim. Bu konuyu açıklar mısınız?

Biz de her oyun gibi geçmişte bu alanda yapılan oyunların birçoğunu inceledik iyi olan şeylerden esinlendik, kötü olanlarından kaçındık. Amacımız oyunculara hızla kaynaşabilecekleri, sürükleyici ve akıcı bir oyun keyfi sunmaktır.

Bazı skiller farklı farklı oyunlarla benzerlik gösteriyor. Neden?

Bugüne kadar 1 milyondan fazla oyunun piyasaya sürüldüğünü düşünürsek yapılan her oyunun maruz kaldığı tepkilerden biridir. Her oyuncu daha önce oynamış olduğu oyunlardan kendince benzer bir şeyler bulacaktır. Ancak tamamen özgündür.

Oyunda ırklar olacak mı? Yoksa daha çok Solo Play mi olacak?

Birçok MMORPG’deki gibi 2 ana ırk bulunacak, Protean ve Lunaskar. Senaryo da yakında paylaşılacak. Oyunumuzda hem Solo Play hem de Group Play kendine yer bulacak. Bu anlamda solo oyuncuları da es geçmeden bir oyun deneyimi sunmaya çalıştık.

Oyunda donmalar, lag, hile, bug gibi şeylerle nasıl mücadele edeceksiniz?

En çok önem verdiğimiz alanlar bahsi edilen durumlar. Bu yüzden hile ile en iyi şekilde mücadele verirken oyunda çıkacak hataları da siz değerli oyuncuların geri bildirimleriyle en kısa sürede fixleyerek olumsuz oyun deneyimini minimize edeceğiz. Daima oyuncusunu dinleyen bir yönetim ve support anlayışına sahip olacağız.

Bu oyunu her bilgisayar kaldırabilecek mi? Grafikler bayağı detaylı görünüyor.

Oyunumuzun grafikleri çok üst düzeyde ancak oynanış açısından bir o kadar da stabil hale getirdik. Kimse ilk aşamada mükemmeli sunamaz. Ancak biz; siz oyuncuların geri bildirimleri doğrultusunda anlık ve hızlı müdahaleler ile oyunumuzu zamanla mükemmele yakın hale getireceğimize inanıyoruz.

Oyunda en iddialı olduğunuz şey nedir?

En iddialı olduğumuz konu oyuncu taleplerine en kısa sürede geri dönüş yaparak gerekli iyileştirmeleri sağlamak. Bunlar yapıldıkça zaten yerli oyunumuz sizlerin de desteği ile global anlamda da çok iyi yerlere gelecektir. Tabii ki bunun yanı sıra hilesiz, bugsız ve akıcı oynanış temel hedefimizdir.

Oyunu neden daha önce duyurmadınız da ansızın ortaya çıkıverdiniz?

Takdir edersiniz ki bu tarz büyük projelerde gizlilik en önemli esastır. Yine ciddi bir aşamaya gelmeden de kimseyi umutlandırmak istemedik.

 Patentle ilgili problem nedir?

Rise Online World markasına gelen patent itirazı, bir banka kuruluşu tarafından yapılmış olup, kendilerinin daha önce ‘Rise’ markasının tescilini alması ile ilgilidir. Bu nedenle ‘Rise Online World’ markasının, kendi markasına benzediğini belirterek itirazda bulunmuşlardır. Patent firması ve hukuk birimimiz konunun takibindelerdir. İtirazın detayları hakkında bilgi verilmediğinden konu farklı yerlere çekilmeye çalışılmıştır.

Resmi Forum neden aktif değil? Resmi forum şu anda kullanıcıların en yüksek verim ile kullanabilmesi adına, yazılım ekibimiz tarafından titizlikle hazırlanmaktadır. En yakın zamanda sizlerin kullanımına sunulacaktır.